Tuvumi programmā “Latvijas Skolas Soma” piedāvā kvalitatīvas un godalgotas laikmetīgās dejas izrādes 7.–12. klašu jauniešiem. Mūsu izrādes sniedz unikālu skatīšanās pieredzi, kas uzrunā jauniešus ar inovatīvām skatuves mākslas formām un iepazīstina ar laikmetīgās dejas daudzveidību. Tuvumi rada emocionāli piesātinātas, fiziski iespaidīgas un saturiski bagātas izrādes.

Par izrāžu saskaņošanu, biļešu rezervāciju un citiem jautājumiem sazinieties ar izrāžu koordinatori Dārtu Priednieci.

E-pasts: darta@tuvumi.com

Tel. nr.: +371 20237984





Dejas izrādes “Vērpete” pamatā ir no tautas rotaļas “Zaglis” aizņemts kustību motīvs, kurā puišu pāris griežas, sadevies rokās. Izrādes autori no šīs vienas kustības ir izveidojuši horeogrāfiju, kuru raksturo precizitāte, ātrums, uzticība un augošs saviļņojums. Pievilkšanās un atgrūšanās spēki notur dejotājus savstarpējā pretstatu spriedzē - tā ir vienlaikus paļaušanās, rūpes vienam par otru un cīņa.

Formas ziņā “Vērpete” sniedz unikālu pieredzi, jo apmeklētājiem nav paredzētas sēdvietas. “Vērpete” drīzāk atgādina dramaturģiski organizētu stāvkoncertu vai rotaļu. Virzoties cauri skatītāju piepildītai telpai, dejotāji izraisa arī skatītāju pārvietošanos, tādējādi netieši mudinot tos pašiem pieņemt lēmumu par savu atrašanās vietu un pamazām ievelkot skatītājus kopīgā vērpetē. Tā ir pieredze, ko daudzi raksturojuši kā atrašanos dabas stihijas viducī, kur prātu pārņem neizskaidrojama pacilātība.


Radošā grupa:

Horeogrāfi, scenogrāfi - Krišjānis Sants, Ēriks Ēriksons (Erik Eriksson, Zviedrija)
Dejotāji - Artūrs Nīgalis, Lauris Limbergs
Kostīmu komplektācija, dramaturģija - Ieva Gaurličikaite-Sants
Mūzika - Rihards Lībietis (ģitāra)
Viesizrāžu vadītāja - Dārta Priedniece

2025. gada ziemas, pavasara un vasaras sezonā “Vērpete” viesojās:

Itas Kozakevičas Rīgas poļu vidusskolā
Rīgas 49. vidusskolā
Jelgavas 4. vidusskolā
Rīgas 40. vidusskolā
Aizputes vidusskolā







Tas ir stāsts par bezgalīgu ceļu skaņas un vārdu labirintā. “Labra nams” ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru ar nodomu radīt klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres veidojuši mākslinieku apvienība IevaKrish sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani.

Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa – Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts. Skaņdarba izpildītāji ir četri dejotāji, kuri pārnēsā un vada skaņdarbam speciāli veidotus elektroniskus mūzikas instrumentus.

Katram skolēnam izrādes sākumā tiek aizsietas acis un katru pavada līdz nejauši izvēlētai sēdvietai telpā, kas ļauj ikvienam piedzīvot sev unikālu skaņas ainavu. Horeogrāfiskais saturs veidots, par pamatu ņemot ornamentālu rakstu zīmi – astoņstūra zvaigzni. Ap katru skatītāju ir astoņi iedomāti koridori kustībai ar neierobežotu skaitu variantu horeogrāfisku skaņas trajektoriju rakstiem.

Izrādes konteksts ir piemērots jebkuram cilvēkam neatkarīgi no apmeklētāja redzes kvalitātes.


Radošā grupa:

Skaņas izrādes autors - apvienība IevaKrish
Komponists - Jēkabs Nīmanis
Horeogrāfija un scenogrāfija - Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants
Sistēmas dizains - Pāvils Jurjāns
Teksts - Marija Luīze Meļķe
Pieredzes konsultants - Katrīna Rudzīte
Izpildītāji - Dita Andresone, Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Edvards Kurmiņš, Krišjānis Sants

Producenti - biedrība “Tuvumi”, Ģertrūde Upeniece, Krišjānis Sants